+48 504 917 466 | ul. Wallek-Walewskiego 8/1, Kraków

Zespół

Zespół

Natalia Dąbrowska

mgr fizjoterapii, terapeutka MT I

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Oferuję i świadczę pomoc osobom z dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami w zakresie narządu ruchu. Na co dzień pracuję z pacjentami, którzy borykają się z bólem kręgosłupa i stawów obwodowych o różnym podłożu – pourazowym, przeciążeniowym, przed i po operacjach ortopedycznych oraz neurochirurgicznych, problemami wynikającymi z utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała, a także z innymi zaburzeniami.

Podstawą mojej pracy jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Duży nacisk kładę na dokładnie przeprowadzony wywiad, badanie kliniczne i analizę dodatkowych wyników badań, które razem oddają cały obraz stanu pacjenta. Dopiero po takiej szczegółowej analizie można przystąpić do rehabilitacji. Ważna dla mnie jest także edukacja pacjenta oraz jego zaangażowanie w proces leczenia, ponieważ dopiero wtedy fizjoterapia jest najskuteczniejsza.

Dorota Lesiuk

mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta dziecięcy

Kiedy mówimy o rehabilitacji, mamy zazwyczaj na myśli ćwiczenie dziecka przez specjalistę. Jest to podejście właściwe przy rehabilitacji pacjentów z dużym problemami, czyli np. dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym czy schorzeniami genetycznymi. Jest też jednak duża grupa dzieci z niewielkimi problemami, takimi jak asymetria czy też lekko obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe. W takich przypadkach dużą rolę może odegrać prawidłowa pielęgnacja czyli właściwe postępowanie rodziców. Pielęgnacja wspomaga i kontynuuje ćwiczenia rehabilitacyjne. Spotkania z rehabilitantem nie muszą być wtedy tak częste. Jest to dobre i dla dziecka i dla rodziców. Niemowlę nie musi przyzwyczajać się do nowej, obcej osoby, a rodzice – wiedząc jak pielęgnować dziecko – czują się z nim pewniej. Wiedza na ten temat zapobiega też niewłaściwemu postępowaniu wobec pociech np „pomaganiu” w stawaniu i chodzeniu, co może prowadzić do przodopochylenia miednicy i nadmiernego koślawienia stóp.

Podstawą mojego podejścia jest ścisła współpraca z rodzicami i przeniesienie nacisku z „rehabilitacji przez specjalistę” na odpowiednio dobrane codzienne zajęcia i zabawę. To rodzice spędzają z dziećmi najwięcej czasu i poświęcają im znacznie więcej uwagi niż jakiekolwiek osoby z zewnątrz. Dlatego nawet proste, ale odpowiednio dobrane czynności zapewniają wysoką efektywność.

Rehabilitacją niemowląt i dzieci zajmuję się od ukończenia studiów w roku 1987 do dziś, z przerwami na urodzenie dzieci.

Nasze kwalifikacje

Naszą misją jest jak najszybsza likwidacja objawów bólowych oraz eliminacja przyczyn ich powstawania. Podczas terapii kładziemy duży nacisk również na edukację pacjentów lub ich rodziców. Prowadzimy terapię tak, aby powrót do pełnej sprawności naszych pacjentów był jak najszybszy.

Kontakt

W celu umówienia się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub z użyciem poniższego formularza.

Synapsa Fizjoterapia

Synapsa – Fizjoterapia
Natalia Dąbrowska
Wallek-Walewskiego 8/1
30-094 Kraków
telefon: +48 504 917 466
kontakt@synapsa-fizjoterapia.pl

Adres

Synapsa – Fizjoterapia

Natalia Dąbrowska

ul. Wallek-Walewskiego 8/1

30-094 Kraków

Godziny przyjęć

Pon-Pt – 9:00 - 20:00

Sob – 9:00-14:00