+48 504 917 466 | ul. Wallek-Walewskiego 8/1, Kraków

Zespół

Zespół

Natalia Dąbrowska

mgr fizjoterapii, terapeutka MT I

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Oferuję i świadczę pomoc osobom z dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami w zakresie narządu ruchu. Na co dzień pracuję z pacjentami, którzy borykają się z bólem kręgosłupa i stawów obwodowych o różnym podłożu – pourazowym, przeciążeniowym, przed i po operacjach ortopedycznych oraz neurochirurgicznych, problemami wynikającymi z utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała, a także z innymi zaburzeniami.

Podstawą mojej pracy jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Duży nacisk kładę na dokładnie przeprowadzony wywiad, badanie kliniczne i analizę dodatkowych wyników badań, które razem oddają cały obraz stanu pacjenta. Dopiero po takiej szczegółowej analizie można przystąpić do rehabilitacji. Ważna dla mnie jest także edukacja pacjenta oraz jego zaangażowanie w proces leczenia, ponieważ dopiero wtedy fizjoterapia jest najskuteczniejsza.

Justyna Muras

mgr fizjoterapii

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyłam fizjoterapię ze specjalizacją odnowy biologicznej w sporcie. W dzisiejszych czasach siedzący tryb życia przyczynia się do problemów związanych z kręgosłupem. Praca biurowa jest coraz częstszą przyczyną związaną z dolegliwościami bólowymi. Oprócz kręgosłupa narażone są także nasze stawy obwodowe.

W pracy z pacjentem, szczególną uwagę zwracam na podejście całościowe. Moja uwaga skierowana jest, nie tylko na jednostkę chorobową, ale także na zmianę złych nawyków w życiu codziennym, dostosowaniu miejsca pracy do indywidualnych potrzeb pacjenta , kończąc na odpowiednim dobraniu zestawu ćwiczeń.

Fundamentem pracy fizjoterapeuty jest zebranie wywiadu, dokładne badanie i analiza przypadku pacjenta. Takie postępowanie połączone ze współpracą, na poziomie fizjoterapeuta-pacjent, jest gwarancją skuteczności terapii. Na co dzień zajmuję się rehabilitacją ortopedyczną, po urazach oraz rehabilitacją przed i po operacyjną.

Dorota Lesiuk

mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta dziecięcy

Kiedy mówimy o rehabilitacji, mamy zazwyczaj na myśli ćwiczenie dziecka przez specjalistę. Jest to podejście właściwe przy rehabilitacji pacjentów z dużym problemami, czyli np. dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym czy schorzeniami genetycznymi. Jest też jednak duża grupa dzieci z niewielkimi problemami, takimi jak asymetria czy też lekko obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe. W takich przypadkach dużą rolę może odegrać prawidłowa pielęgnacja czyli właściwe postępowanie rodziców. Pielęgnacja wspomaga i kontynuuje ćwiczenia rehabilitacyjne. Spotkania z rehabilitantem nie muszą być wtedy tak częste. Jest to dobre i dla dziecka i dla rodziców. Niemowlę nie musi przyzwyczajać się do nowej, obcej osoby, a rodzice – wiedząc jak pielęgnować dziecko – czują się z nim pewniej. Wiedza na ten temat zapobiega też niewłaściwemu postępowaniu wobec pociech np „pomaganiu” w stawaniu i chodzeniu, co może prowadzić do przodopochylenia miednicy i nadmiernego koślawienia stóp.

Podstawą mojego podejścia jest ścisła współpraca z rodzicami i przeniesienie nacisku z „rehabilitacji przez specjalistę” na odpowiednio dobrane codzienne zajęcia i zabawę. To rodzice spędzają z dziećmi najwięcej czasu i poświęcają im znacznie więcej uwagi niż jakiekolwiek osoby z zewnątrz. Dlatego nawet proste, ale odpowiednio dobrane czynności zapewniają wysoką efektywność.

Rehabilitacją niemowląt i dzieci zajmuję się od ukończenia studiów w roku 1987 do dziś, z przerwami na urodzenie dzieci.

Małgorzata Stępień

mgr fizjoterapii

Z zamiłowania i wykształcenia jestem fizjoterapeutką. Pracę z pacjentami rozpoczęłam zaraz po zakończeniu studiów magisterskich na Wydziale Ochrony Zdrowia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w 2009 roku. Doświadczenie zdobyłam dzięki prowadzeniu prywatnej praktyki rehabilitacyjnej oraz pracy w przychodni lekarskiej.

W trakcie terapii najważniejsze jest dla mnie postawienie właściwej diagnozy fizjoterapeutycznej i wyznaczenie razem z pacjentem celu, który chcemy wspólnie osiągnąć. Prowadzę kompleksową rehabilitację pacjentów z zaburzeniami funkcji motorycznych i poznawczych, pomagam w ostrych i przewlekłych stanach bólowych układu ruchu oraz zajmuję się terapią pacjentów w okresie okołooperacyjnym kręgosłupa i innych stawów.

Stale poszerzam swoją wiedzę i rozwijam warsztat pracy, uczestnicząc w licznych kursach fizjoterapeutycznych –  PNF i NDT Bobath dla dorosłych, Kinesiologytaping, Mckenzie, Cyriax, „Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego”.

Nasze kwalifikacje

Naszą misją jest jak najszybsza likwidacja objawów bólowych oraz eliminacja przyczyn ich powstawania. Podczas terapii kładziemy duży nacisk również na edukację pacjentów lub ich rodziców. Prowadzimy terapię tak, aby powrót do pełnej sprawności naszych pacjentów był jak najszybszy.

Kontakt

W celu umówienia się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub z użyciem poniższego formularza.

Synapsa Fizjoterapia

Synapsa – Fizjoterapia
Natalia Dąbrowska
Wallek-Walewskiego 8/1
30-094 Kraków
telefon: +48 504 917 466
kontakt@synapsa-fizjoterapia.pl

Adres

Synapsa – Fizjoterapia

Natalia Dąbrowska

ul. Wallek-Walewskiego 8/1

30-094 Kraków

Godziny przyjęć

Pon-Pt – 9:00 - 20:00

Sob – 9:00-14:00