+48 504 917 466 | ul. Złoty Róg 29 A, Kraków

Masaż

Masaż

  • masaż leczniczy – zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia. Stosowany jest w celu złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni, migrenowego i napięciowego bólu głowy, bólu lędźwiowo – krzyżowego, pomaga usunąć skurcze nóg. Dzięki rozluźnieniu mięśni łagodzi również napięcie psychiczne iodpręża.
  • masaż sportowy – stosowany jako pobudzenie aparatu ruchu przed wysiłkiem, oraz do przywrócenia organizmu do równowagi po wysiłku. Zwiększa elastyczność stawów i mięśni, poprawia wytrzymałość i przygotowuje ciało do uzyskania optymalnej wydajności, aby lepiej przygotować sportowca do wysiłku fizycznego, oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.
  • masaż bańką chińską – filozofia pracy tego masażu pierwotnie wywodzi się z akupresury. Masaż bańką chińską powoduje mocny efekt przekrwienny i efekt cieplny w tkance. To masaż relaksacyjny, ujędrniający i wspomagający odchudzanie. Dzięki temu masażowi możliwe jest stopniowe kształtowanie wszystkich poziomów tkanek interesujących nas w pracy odtłuszczającej i modelującej sylwetkę. Masaż bańką to zabieg, który łagodzi ból, powoduje silne przekrwienie, zmniejsza obrzęki limfatyczne i pomaga walczyć z cellulitem, dzięki usprawnieniu transportu poprzez układ limfatyczny i krwionośny. Wspomaga proces przemiany materii i oczyszczania organizmu z toksyn.
  • masaż izometryczny – częściowy masaż wykonywany na jednym mięśniu lub na grupie mięśniowej, podczas skurczu izometrycznego. Jest on świetnym narzędziem do budowy masy mięśniowej. Pośrednio wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Zapewnia tkance silne bodźce przekrwienne i rozgrzewające, stosowany często jako masaż antycellulitowy.
  • drenaż limfatyczny – to rodzaj zabiegu stosowany w celu usprawnia krążenia limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynnie i delikatnie . Jest bardzo ważnym elementem leczenia kobiet po mastektomii, lub przy innych obrzękach limfatycznych.
  • masaż Shantala – specjalna technika masażu przeznaczona dla dzieci i niemowląt. Korzyści wynikające z regularnego stosowania masażu dla dziecka to między innymi: wyciszenie, uspokojenie, poprawa trawienia – pomaga usunąć pęcherzyki powietrza z jelit co przynosi ulgę przy kolkach, regulacja snu, zwiększenie poczucia bliskości i bezpieczeństwa, stymuluje układ hormonalny, przez co wpływa na zwiększenie odporności organizmu i przede wszystkim zaspokaja potrzebę kontaktu i dotyku, co zacieśnia więź z rodzicem. Rodzice, oprócz wszystkich korzyści jakie z masażu czerpią ich  dzieci również odczuwają pozytywne skutki takie jak: uspokojenie, wzmocnienie więzi emocjonalnej z dzieckiem i lepsze zrozumienie potrzeb dziecka.

Kontakt

W celu umówienia się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub z użyciem poniższego formularza.

Administratorem danych osobowych jest Fizjoterapia Synapsa Bożena Stępniak. Dane kontaktowe oraz adres dostępny jest na stronie internetowej www.synapsa-fizjoterapia.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania i utrzymywania kontaktu mailowego. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora znajdują się pod adresem www.synapsa-fizjoterapia/polityka prywatności. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się bezpośrednio z Administratorem: kontakt@synapsa-fizjoterapia.pl

 

Synapsa Fizjoterapia

Synapsa – Fizjoterapia
Natalia Dąbrowska
ul. Złoty Róg 29 A
30-095 Kraków
telefon: +48 504 917 466
kontakt@synapsa-fizjoterapia.pl

Adres

Synapsa – Fizjoterapia

ul. Złoty Róg 29 A

30-095 Kraków

Godziny przyjęć

Pon-Pt – 9:00 - 20:00

Sob – 9:00-14:00