+48 504 917 466 | ul. Złoty Róg 29 A, Kraków

Zespół

Zespół

Natalia Dąbrowska

mgr fizjoterapii, terapeutka MT I

Jestem fizjoterapeutką, absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Oferuję i świadczę pomoc osobom z dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami w zakresie narządu ruchu. Na co dzień pracuję z pacjentami, którzy borykają się z bólem kręgosłupa i stawów obwodowych o różnym podłożu – pourazowym, przeciążeniowym, przed i po operacjach ortopedycznych oraz neurochirurgicznych, problemami wynikającymi z utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała, a także z innymi zaburzeniami.

Podstawą mojej pracy jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Duży nacisk kładę na dokładnie przeprowadzony wywiad, badanie kliniczne i analizę dodatkowych wyników badań, które razem oddają cały obraz stanu pacjenta. Dopiero po takiej szczegółowej analizie można przystąpić do rehabilitacji. Ważna dla mnie jest także edukacja pacjenta oraz jego zaangażowanie w proces leczenia, ponieważ dopiero wtedy fizjoterapia jest najskuteczniejsza.

Dorota Lesiuk

mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta dziecięcy

Kiedy mówimy o rehabilitacji, mamy zazwyczaj na myśli ćwiczenie dziecka przez specjalistę. Jest to podejście właściwe przy rehabilitacji pacjentów z dużym problemami, czyli np. dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym czy schorzeniami genetycznymi. Jest też jednak duża grupa dzieci z niewielkimi problemami, takimi jak asymetria czy też lekko obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe. W takich przypadkach dużą rolę może odegrać prawidłowa pielęgnacja czyli właściwe postępowanie rodziców. Pielęgnacja wspomaga i kontynuuje ćwiczenia rehabilitacyjne. Spotkania z rehabilitantem nie muszą być wtedy tak częste. Jest to dobre i dla dziecka i dla rodziców. Niemowlę nie musi przyzwyczajać się do nowej, obcej osoby, a rodzice – wiedząc jak pielęgnować dziecko – czują się z nim pewniej. Wiedza na ten temat zapobiega też niewłaściwemu postępowaniu wobec pociech np „pomaganiu” w stawaniu i chodzeniu, co może prowadzić do przodopochylenia miednicy i nadmiernego koślawienia stóp.

Podstawą mojego podejścia jest ścisła współpraca z rodzicami i przeniesienie nacisku z „rehabilitacji przez specjalistę” na odpowiednio dobrane codzienne zajęcia i zabawę. To rodzice spędzają z dziećmi najwięcej czasu i poświęcają im znacznie więcej uwagi niż jakiekolwiek osoby z zewnątrz. Dlatego nawet proste, ale odpowiednio dobrane czynności zapewniają wysoką efektywność.

Rehabilitacją niemowląt i dzieci zajmuję się od ukończenia studiów w roku 1987 do dziś, z przerwami na urodzenie dzieci.

Daria Ciągło

mgr fizjoterapii

Jestem absolwentką fizjoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od zawsze chciałam pracować z ludźmi oraz im pomagać, dlatego też wybór fizjoterapii jako przyszłego zawodu był dla mnie świadomą decyzją. W toku studiów zetknęłam się z wieloma pacjentami, w różnym wieku, co pozwoliło mi zrozumieć jak powszechne są dysfunkcje narządu ruchu i związane z tym dolegliwości.

W gabinecie Synapsa Fizjoterapia pracuję z pacjentami, którzy potrzebują rozluźnienia napiętych mięśni stosując masaż leczniczy, oraz ćwiczenia stabilizacyjne, a także edukując pacjentów w zakresie prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Praca nad poprawą postawy ciała osób dorosłych jest bardzo ważna, gdyż większość napięć w naszym ciele gromadzi się z powodu nieprawidłowego trzymania postawy w codziennych czynnościach takich jak siedzenie przy komputerze, stanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów, noszenie dzieci, używanie smartfona itp.

W Synapsie pracuję także z młodszymi pacjentami u których zajmuję się diagnozowaniem wad postawy ciała oraz prowadzeniem gimnastyki korekcyjnej. Moja praca opiera się nie tylko na ocenie sylwetki dziecka, ale również na rozmowie z rodzicami i postawieniu wspólnych celów terapii. Ćwiczenia w formie zabawy, ukierunkowane są na wypracowanie prawidłowej funkcji danej struktury. Taki model rehabilitacji jest najbardziej przyswajalny dla dzieci, a dodatkowo jest urozmaiceniem codziennych zajęć, które rodzice mogą z powodzeniem wprowadzać w codziennych zabawach z dziećmi.
Oprócz prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej prowadzę również terapię z elementami integracji sensorycznej dla dzieci z zespołem Downa, zespołem Aspergera, czy autyzmem. Pomaga im to m.in. lepiej rejestrować bodźce narządami zmysłów, planować ruch oraz kontrolować pozycję swojego ciała.

Stale podnoszę swoje umiejętności czytając specjalistyczną literaturę, a także biorąc udział w różnego rodzaju kursach oraz szkoleniach zawodowych, takich jak: kurs masażu klasycznego, Kinesotaping, kurs stabilizacji centralnej i obwodowej. Jestem również w trakcie szkolenia z terapii manualnej wg standardów IFOMPT, który pozwoli mi na rozwój w kierunku diagnostyki i terapii pacjentów z szeroko rozumianymi problemami ortopedycznymi stawów kręgosłupa i kończyn.

Poza pracą lubię spędzać czas aktywnie. Kieruję się zasadą, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Lubię piesze i rowerowe wycieczki. Rekreacyjnie gram w siatkówkę.

Ewa Kucharska

mgr fizjoterapii

Od blisko już dwudziestu pięciu lat zajmuję się fizjoterapią. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Studiów Podyplomowych z zakresu Wczesnej Interwencji na Akademii Pedagogiki Specjalnej Warszawie.
Pierwsze 10 lat pracowałam w Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika w Krakowie, gdzie zajmowałam się pacjentami od urodzenia do 18 roku życia. Obecnie pracuję w Maltańskim Centrum, gdzie przychodzą na rehabilitację dzieci do 7 roku życia. Największą moją pasją jest praca z najmłodszymi. Wspólna praca moja i rodziców dziecka związana z prawidłową pielęgnacją (profilaktyką), wspomaganie maluchów w rozwoju oraz rozwiązywanie innych problemów związanych z ruchem – jest tym co najbardziej lubię w mojej pracy.

Przez lata mojej pracy starałam się zdobyć jak największe kompetencję do pracy nie tylko w sali rehabilitacyjnej. Stąd moje zainteresowanie rehabilitacją na koniu – hipoterapia, czy w wodzie – metoda Hallwick. Jestem też terapeutą metody Integracji Sensorycznej.

Obecnie na co dzień pracuję głównie z najmłodszymi dziećmi. Rozmowa z rodzicami i obserwacja motoryki spontanicznej dziecka, pozwala, najczęściej znaleźć przyczynę problem. I bywa tak, że po instruktażu pielęgnacji i stymulacji maluszka, po tym jak już rodzice wiedzą jak postępować na co dzień, nie ma potrzeby częstych wizyt w gabinecie fizjoterapeutycznym.

Nasze kwalifikacje

Naszą misją jest jak najszybsza likwidacja objawów bólowych oraz eliminacja przyczyn ich powstawania. Podczas terapii kładziemy duży nacisk również na edukację pacjentów lub ich rodziców. Prowadzimy terapię tak, aby powrót do pełnej sprawności naszych pacjentów był jak najszybszy.

Kontakt

W celu umówienia się na wizytę lub w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub z użyciem poniższego formularza.

Administratorem danych osobowych jest Fizjoterapia Synapsa Bożena Stępniak. Dane kontaktowe oraz adres dostępny jest na stronie internetowej www.synapsa-fizjoterapia.pl. Dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania i utrzymywania kontaktu mailowego. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora znajdują się pod adresem www.synapsa-fizjoterapia/polityka prywatności. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się bezpośrednio z Administratorem: kontakt@synapsa-fizjoterapia.pl

 

Synapsa Fizjoterapia

Synapsa – Fizjoterapia
Natalia Dąbrowska
ul. Złoty Róg 29 A
30-095 Kraków
telefon: +48 504 917 466
kontakt@synapsa-fizjoterapia.pl

Adres

Synapsa – Fizjoterapia

ul. Złoty Róg 29 A

30-095 Kraków

Godziny przyjęć

Pon-Pt – 9:00 - 20:00

Sob – 9:00-14:00