+48 504 917 466 | ul. Złoty Róg 29 A, Kraków

Po licznych zmianach, które ostatnio się u nas działy jedną z lepszych jest ta, że dołączyła do nas Daria, której sylwetkę chcielibyśmy Państwu przybliżyć…?

Jestem absolwentką fizjoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od zawsze chciałam pracować z ludźmi oraz im pomagać, dlatego też wybór fizjoterapii jako przyszłego zawodu był dla mnie świadomą decyzją. W toku studiów zetknęłam się z wieloma pacjentami, w różnym wieku, co pozwoliło mi zrozumieć jak powszechne są dysfunkcje narządu ruchu i związane z tym dolegliwości.
W gabinecie Synapsa Fizjoterapia pracuję z pacjentami, którzy potrzebują rozluźnienia napiętych mięśni stosując masaż leczniczy, oraz ćwiczenia stabilizacyjne, a także edukując pacjentów w zakresie prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Praca nad poprawą postawy ciała osób dorosłych jest bardzo ważna, gdyż większość napięć w naszym ciele gromadzi się z powodu nieprawidłowego trzymania postawy w codziennych czynnościach takich jak siedzenie przy komputerze, stanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów, noszenie dzieci, używanie smartfona itp.
W Synapsie pracuję także z młodszymi pacjentami u których zajmuję się diagnozowaniem wad postawy ciała oraz prowadzeniem gimnastyki korekcyjnej. Moja praca opiera się nie tylko na ocenie sylwetki dziecka, ale również na rozmowie z rodzicami i postawieniu wspólnych celów terapii. Ćwiczenia w formie zabawy, ukierunkowane są na wypracowanie prawidłowej funkcji danej struktury. Taki model rehabilitacji jest najbardziej przyswajalny dla dzieci, a dodatkowo jest urozmaiceniem codziennych zajęć, które rodzice mogą z powodzeniem wprowadzać w codziennych zabawach z dziećmi.
Oprócz prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej prowadzę również terapię z elementami integracji sensorycznej dla dzieci z zespołem Downa, zespołem Aspergera, czy autyzmem. Pomaga im to m.in. lepiej rejestrować bodźce narządami zmysłów, planować ruch oraz kontrolować pozycję swojego ciała.
Stale podnoszę swoje umiejętności czytając specjalistyczną literaturę, a także biorąc udział w różnego rodzaju kursach oraz szkoleniach zawodowych, takich jak: kurs masażu klasycznego, Kinesotaping, kurs stabilizacji centralnej i obwodowej. Jestem również w trakcie szkolenia z terapii manualnej wg standardów IFOMPT, który pozwoli mi na rozwój w kierunku diagnostyki i terapii pacjentów z szeroko rozumianymi problemami ortopedycznymi stawów kręgosłupa i kończyn.
Poza pracą lubię spędzać czas aktywnie. Kieruję się zasadą, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Lubię piesze i rowerowe wycieczki. Rekreacyjnie gram w siatkówkę.